XVIII Zjazd Małachowiaków - krótka relacja z uroczystości

2015-06-24 00:54:19

     W dniach 19-20 czerwca 2015 w murach Alma Mater Plocensis odbył się XVIII Zjazd Małachowiaków. Tegoroczna edycja zgromadziła wielu naszych Absolwentów, którzy chętnie skorzystali z możliwości na wspominanie młodzieńczych lat i spotkania w klasowym gronie.

     Wydarzenia około zjazdowe tradycyjnie zostały zainaugurowane zapalaniem zniczy na grobach nauczycieli Małachowianki. W piątek, o godzinie 14 chętni spotkali się w Małachowiance, a następnie podzieleni na mniejsze grupy , wyruszyli we wszystkich kierunkach, by nie pominąć żadnego z cmentarzy. W tym roku Małachowiacy odwiedzili nie tylko płockie nekropolie. Zjazdowe przedstawicielstwo, w osobie wizeprezesa Marka Chojnackiego, złożyło kwiaty i zapaliło znicz na grobie Tadeusza Mazowieckiego w Laskach.

     O godzinie 17. została odprawiona Msza Święta w Kościele Farnym pw. Św. Bartłomieja celebrowana przez ks. dr Piotra Liberę Biskupa Płockiego, przy aktywnym udziale samych Małachowiaków. Po nabożeństwie zgromadzeni przenieśli się do budynku naszej Alma Mater, gdzie miało miejsce uroczyste poświęcenie Ossuarium i Szkoły.

     Piątkowy programu obchodów na tym się nie kończył. Chwilę po uroczystościach chór MINSTREL wykonał pierwszy koncert, z kilku zaplanowanych na czas Zjazdu, a po nim wyświetlony został film o Małachowiance w reżyserii Piotra Bały. Ostatnim punktem zaplanowanym na 19. czerwca było nocne zwiedzanie szkoły – „Noc z duchami”.

fot. Andrzej Koziński

     Drugi dzień obfitował w jeszcze więcej wydarzeń. Sobota rozpoczęła się oficjalnym otwarciem XVIII Zjazdu Małachowiaków. Pani dyrektor Renata Kutyło_Utzig , a następnie Pan prezes Jacek Kaczyński przywitali szanownych gości i zachęcali do korzystania z przygotowanych dla Absolwentów atrakcji. Nie obyło się też bez podsumowań osiągnięć minionego pięciolecia oraz wielu zasłużonych podziękowań. Honorowym Gościem ceremonii był Jan Chojnacki, najstarszy Małachowiak i autor hymnu Małachowianki. To właśnie pan Jan sprawił, że zabrzmiał Dzwon Jakuba, uroczyście obwieszczając rozpoczęcie obchodów.

      W samo południe odbyło się Walne Zebranie, którego najważniejsze postanowienia to przyjęcie nowego Statutu Towarzystwa Małachowiaków i wybory do Zarządu stowarzyszenia, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Skład nowowybranych organów podajemy w zakładce Władze.

     Resztę dnia, aż do wieczora warto było spędzić w Szkole, gdzie odbywały się spotkania w klasach, a organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Tego dnia znów można było zwiedzać wyremontowane wnętrza naszej Alma Mater, spojrzeć na Płock z odrestaurowanej wieży i obejrzeć wystawy przygotowane na czas Zjazdu.  Ci odważniejsi mogli sprawdzić się w trakcie klasówki z Małachowianki lub zajęć sportowych. Klimat miejsca podkreślali uczniowie, którzy na korytarzach prezentowali krótkie scenki z historii Szkoły.

     
 fot. Andrzej Koziński

      Na zakończenie Zjazdu tradycyjnie odbył się Piknik Małachowiaków. Choć pogoda nie zachęcała do spotkań pod chmurką Zjazdowicze nie zawiedli.  Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, a radosna zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

        Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą galerią zdjęć Zjazdowych i z Pikniku Małachowiaków.

Wyszukiwarka


_____________________________________________

Wiadomości

Hymn Małachowiaków

To my, Małachowiacy

Chór Mieszany Minstrel

Dziękujemy naszym Darczyńcom: